İade ve Değişim İşlemleri

 

İADE VE DEĞİŞİM İŞLEMLERİ

Lütfen tüm iade/değişim işlemlerinizde ürün ile birlikte faturanızı da göndermeyi unutmayın.

1. Cayma Hakkı

Tüketiciyi Koruma Kanunu ve 29188 sayılı MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ çerçevesinde satın aldığınız kitap ve periyodik yayınlar belirtilen yönetmeliğin 15(e) ve (f) bendlerine göre "Cayma Hakkının İstisnaları" arasında sayılmıştır:

MADDE 15 – (1) Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

Dolayısıyla yalnızca kargo paket ya da kolisinin açılmaması halinde satın aldığınız ürünleri iade edebilirsiniz. Bu şartla iade yapmak istiyorsanız destek@ozgurlukkitap.com adresine mail atarak İade Kodu alabilir ve iadenizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 

 2. Arızalı Ürünler

Sitemizde satılan tüm kitapları eksiksiz ve hasarsız şekilde paketlemek ozgurlukkitap'ın sorumluluğundadır. Dolayısıyla kargo ambalajı hasar görmemiş bir gönderinizde hasarlı ve/veya kusurlu kitap çıkması durumunda fotoğrafını çekerek Müşteri Hizmetleri birimimize mesaj ya da e-posta yoluyla ulaşmanızı rica ederiz. Konuyla ilgili lütfen firma ile doğrudan temasa geçmeyin.

Müşteri Hizmetleri ekibimiz sizinle temasa geçerek ürününüzün en kısa zamanda değişimini ya da değişim yapılamaması durumunda iadesini gerçekleştirecektir. Değişim/iadenin onaylanması halinde lütfen ürünü size tarafımızca verilecen İade Kodu ile ilgili kargo firmasına teslim ediniz.

 

3. Eksik / Yanlış Gönderiler:

Tarafınıza herhangi bir nedenden ötürü eksik ya da yanlış gönderi yapılması halinde Müşteri Hizmetleri birimimizle iletişime geçebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri
0262 999 57 94